fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Grzegorz Żmuda: Dostosowanie się do wymogów UE jest szansą, by otrzymać należne nam środki z KPO

Polska musi naprawić wymiar sprawiedliwości, znajdujący się w ogromnej zapaści. Reforma powinna objąć nie tylko Sąd Najwyższy, ale też Trybunał Konstytucyjny, Krajową Radę Sądownictwa. Przepis na to jest prosty – trzeba szanować demokratyczne reguły gry, Konstytucję, praworządność, zasadę trójpodziału władzy, niezawisłość sędziów. O tym mówi nam Unia Europejska. Czy jest w tym coś złego?

Dostosowanie się do tych wymogów jest szansą, by otrzymać należne nam środki z KPO. Zadaniem Senatu jest teraz wprowadzenie takich poprawek do ustawy, by nie była sprzeczna z Konstytucją. 

Grzegorz Żmuda, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Świętokrzyskiem - wypowiedź w Studio Politycznym Radio Kielce

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem