fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Filip Strząbała: Nie można podejmować ważnych dla kraju decyzji bezrefleksyjnie.

Pamiętajcie, że cała ta sytuacja dotycząca odblokowania KPO dla Polski, z którą od wielu miesięcy mamy do czynienia, zaczęła się w 2016 roku przez Zbigniewa Ziobrę. 

Jako Lewica jesteśmy za tym, aby KPO zostało odblokowane dla Polski jak najszybciej. Nie można jednak podejmować ważnych dla kraju decyzji bezrefleksyjnie i to był punkt odniesienia i działania części posłów Lewicy.

Wielu posłów mogło mieć naprawdę poważne dylematy jeżeli chodzi o jakość zaproponowanych przepisów w nowelizacji ustawy sądowej. Nie dziwię się tym, którzy zagłosowali przeciwko takim propozycjom, jak np. tym, które mówiły o przeniesieniu postępowań dyscyplinarnych dotyczących sędziów do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W opinii wielu prawników jest to rozwiązanie prowizoryczne i niekonstytucyjne.

Swoją drogą, jestem nieco zdziwiony, że przedstawiciele Komisji Europejskiej zaakceptowali tego typu rozwiązania. To m. in. z powodu tych wątpliwości doszło do sytuacji, gdzie posłowie Lewicy   zagłosowali zgodnie z własną wiedzą i sumieniem, co nie zmienia faktu, że Lewica w dalszym ciągu jest za tym, aby Krajowy Plan Odbudowy został w Polsce wdrożony.

Zobaczymy jak zachowa się rząd po wprowadzeniu przez Senat poprawek do ustawy - a myślę, że senatorowie będą mieli w tym zakresie wiele do powiedzenia.

Ciekawy jestem również, jak zachowa się pan prezydent Andrzej Duda którego stanowisko w tej sprawie jest jak na razie  mało czytelne.

Cała sprawa związana z odblokowanie KPO dla Polski jest w dalszym ciągu otwarta, nad czym osobiście boleję. Spotykamy się tu bowiem regularnie co jakiś czas i ciągle powraca ta sama dyskusja: KPO i kamienie milowe.

W międzyczasie doszło do rozdźwięku w koalicji rządzącej, która teraz musi szukać poparcia na opozycji. Jako Lewica jesteśmy za tym, aby KPO zostało odblokowane dla Polski jak najszybciej. Nie można jednak podejmować ważnych dla kraju decyzji bezrefleksyjnie i to był punkt odniesienia i działania części posłów Lewicy.

Filip Strząbała, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy w w powiecie kieleckim - wypowiedź w programie Bez Demagogii TVP 3 Kielce

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem