fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Andrzej SZEJNA: Tego już nie będzie, ponieważ kłótnie zastąpimy rozmową

Pyta pan, czy byliśmy osamotnieni? Oczywiście, że byliśmy w wielu kwestiach osamotnieni przez taką gangsterską - można powiedzieć - awanturniczą politykę zagraniczną. Poprzez politykę - o czym powiedział pan premier - obniżania prestiżu Polski na arenie międzynarodowej, skłócania się z naszymi sojusznikami. Tego już nie będzie, ponieważ kłótnie zastąpimy oczywiście twardą, ale rozmową o naszych wspólnych interesach i o tym, co nas łączy, a nie co nas dzieli. A to jest bardzo ważne, bo czasy mamy niebezpieczne. Nie tylko w kontekście wojny w Ukrainie, ale również sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Bogdan Rymanowski: Politykę panie ministrze zagraniczną prowadzi również prezydent Andrzej Duda. Czy uważa Pan, że prezydent w jakimś sensie prowadził gangsterską politykę? 

Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych: - Myślę, że pan prezydent nie prowadził gangsterskiej polityki. Pan prezydent prowadził politykę zgody - i tu jest mój zarzut do pana prezydenta - na gangsterską politykę Prawa i Sprawiedliwości. Politykę nierozsądną, kompletnie rujnując naszą pozycję na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że akurat w kwestii polityki zagranicznej pan prezydent z rządem “koalicji piętnastego października” będzie współpracował. Na to liczymy.

Polsta News, Śwniadanie u Romanowskiego, 31.12.2023

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem